10 Doskonałe kursy angielskiego online dla początkujących

/

Rozpoczynanie nauki nowego języka jest ekscytujące, ale jednocześnie onieśmielające... od czego w ogóle zacząć?

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z nauką języka od aplikacji. Chociaż aplikacje to świetne narzędzia, jeśli naprawdę chcesz szybko nauczyć się nowego języka, potrzebujesz jasnego celu i skupienia.

Kurs języka angielskiego dla początkujących sprawi, że będziesz mówić, pisać i czytać po angielsku, krok po kroku. Nie musisz szukać informacji o tym, czego się uczyć - na szczęście zebraliśmy już wszystkie materiały, których będziesz potrzebować. W dzisiejszych czasach możesz uczyć się angielskiego od podstaw całkowicie online. Możesz uczyć się nowego języka z własnego domu, co jeszcze pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia!

Rewolucja w nauczaniu online przyniosła wiele korzyści ludziom na całym świecie. Zapoznaj się z niektórymi zaletami nauki angielskiego online i naszymi rekomendowanymi 10 najlepszymi kursami angielskiego.

10 kursów angielskiego online dla początkujących

Kiedy dopiero zaczynasz uczyć się angielskiego, możesz mieć pokusę, aby skorzystać z wszystkich dostępnych darmowych źródeł, takich jak YouTube filmy do nauki języków obcych i aplikacje. Jednak może być trudno znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, korzystając tylko z tych zasobów. Chcesz poprawić swój angielski za pomocą ustrukturyzowanego planu? W takim razie jeden z poniższych kursów będzie dla Ciebie odpowiedni.

1. Preply

Nie wystarczy po prostu znać "teorię" języka angielskiego. Musisz być w stanie regularnie ją ćwiczyć. W przeciwnym razie to, czego się nauczysz, pójdzie na marne.

Dlatego właśnie w Preply opracowaliśmy kurs dla wszystkich poziomów zaawansowania, który jest dostępny po połączeniu się z korepetytorem z nauczycielem języka angielskiego online. Preply umożliwia nie tylko interakcję 1 na 1 z korepetytorem, ale także udział w zajęciach grupowych z języka angielskiego. Najlepsze jest to, że będziesz ćwiczyć mówienie przez cały czas trwania kursu, od pierwszej lekcji! Możesz również korzystać z quizów, aby ćwiczyć w swoim czasie, albo na rozgrzewkę przed lekcją, albo aby sprawdzić swoją wiedzę po lekcji.

Polecane kursy:

 • Wybierz korepetytorów Preply i spersonalizowane kursy angielskiego
 • Dołącz do naszych kursów angielskiego online dla początkujących
 • Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do niesamowitych materiałów do nauki

2. Coursera

Coursera to znana na całym świecie platforma edukacyjna, na której można uczyć się poprzez wykłady wideo, quizy i projekty do samodzielnej nauki. Coursera oferuje ogromny wybór kursów z różnych dziedzin, takich jak biznes, nauka o danych oraz zdrowie i odżywianie. Jednak tylko dwa kursy są przeznaczone dla początkujących użytkowników języka angielskiego. Kursy te obejmują zarówno proste umiejętności konwersacyjne, jak i angielski biznesowy.

Po skorzystaniu z 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, kursy te kosztują od 39 do 49 USD miesięcznie, co może być dość drogie. Jednak im szybciej ukończysz kurs, tym więcej pieniędzy możesz zaoszczędzić.

Polecane kursy:

 • Learn English Specialization
 • Zwiększ swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim

3. Udemy: Intensywny kurs języka angielskiego mówionego

W porównaniu do Coursera, Udemy oferuje ogromny wybór kursów języka angielskiego dla początkujących. Wśród nich znajduje się ich najpopularniejszy kurs, 'Angielski dla początkujących: Intensywny mówiony angielski'.

Aby rozpocząć kurs na Udemy, nie jest konieczna żadna wcześniejsza znajomość języka angielskiego. Wszystko, czego potrzebujesz, to 4 godziny tygodniowo na mówienie po angielsku, kiedy nikt nie będzie Ci przeszkadzał, a także laptop, telefon i słuchawki, abyś mógł wyraźnie słyszeć wymowę. Zaletą tych kursów jest to, że możesz zacząć ćwiczyć swoje umiejętności mówienia już od pierwszej lekcji. Pamiętaj jednak, że przez cały czas trwania kursu będziesz polegać wyłącznie na nagraniach. Oznacza to, że nie otrzymasz informacji zwrotnej na żywo od angielskiego nauczyciela. Mimo że kurs jest płatny, większość kursów Udemy jest przystępna cenowo, a na stronie internetowej często pojawiają się oferty specjalne dla nowych uczniów.

Polecane kursy:

 • Angielski dla początkujących: Intensywny kurs języka angielskiego mówionego
 • Angielski ESL: Zrozumieć rodowitych Anglików, Początkujący

4. Alison

Jako jedna z pierwszych na świecie darmowych platform do nauki online, Alison oferuje dość duży wybór kursów języka angielskiego. Można tu znaleźć wiele kursów angielskiego skupiających się na różnych tematach lub branżach, w tym turystyce i dziennikarstwie. Oferuje również ogólne kursy biznesowe dla początkujących, z darmowymi ćwiczeniami do samodzielnej nauki, takimi jak quizy i nagrania.

Alison zarabia większość swoich pieniędzy dzięki reklamom, co może sprawić, że korzystanie z Internetu będzie dość uciążliwe. Warto jednak pamiętać, że to właśnie dzięki reklamom Alison może udostępnić Ci wszystkie materiały do nauki angielskiego za darmo.

Polecane kursy:

 • Angielski na poziomie początkującym - Podstawy
 • Podstawy gramatyki angielskiej

5. edX

edX to platforma edukacyjna online wspierana przez najlepsze amerykańskie instytucje, takie jak Harvard, Berkeley i MIT. Kursy są bezpłatne, ale uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich ukończenie jest płatne (do 149 dolarów).

Na ich stronie można znaleźć dwa kursy odpowiednie dla początkujących użytkowników języka angielskiego, oba prowadzone przez Uniwersytet Tsinghua - jedną z najlepszych instytucji w Azji. Studenci mogą uczyć się we własnym tempie dzięki nagraniom wideo i sprawdzić swoje umiejętności dzięki ćwiczeniom praktycznym.

Polecane kursy:

 • Just Reading and Writing in English
 • Angielski konwersacyjny

6. MOOEC (Massive Open Online English Course)

MOOEC to strona w całości poświęcona dostarczaniu użytecznych zasobów dla osób uczących się języka angielskiego, zawierająca darmowe kursy angielskiego online z globalnych uniwersytetów i szkół wyższych. Możesz wybierać spośród materiałów kursowych, które dotyczą wszystkich umiejętności w języku angielskim: mówienia, czytania, pisania i słuchania.

Zawartość kursów została opracowana z myślą o różnych potrzebach, a w szczególności o angielskim w biznesie, angielskim w nauce akademickiej oraz o tym, jak poprawić swoje umiejętności przed egzaminami z języka angielskiego. Łączy w sobie wideo, quizy i ćwiczenia, dzięki czemu kurs angielskiego jest prosty i łatwy do opanowania krok po kroku.

Polecane kursy:

 • Elementary English Course
 • Najczęstsze błędy w języku angielskim

7. BBC Learn English

BBC twierdzi z dumą, że "inspiruje do nauki języków obcych od 1943 roku". Odwiedzając ich stronę internetową, można wyraźnie zauważyć, że traktują oni nauczanie języka angielskiego poważnie!

Ich materiały do nauki i kursy są na bieżąco aktualizowane, a nowe ćwiczenia, quizy i wyzwania dodawane są niemal codziennie. Jedną z najlepszych funkcji jest to, że możesz uczyć się nowych słówek z najnowszych wiadomości, m.in. wyborów w USA. Jest też wiele materiałów, które pomogą Ci wzmocnić gramatykę i umiejętność słuchania. Materiały te są całkowicie ogólnodostępne, więc nie trzeba zakładać konta ani nic płacić. Należy jednak pamiętać, że informacje tutaj zawarte są dość ograniczone, i choć jest to przydatne źródło wiedzy, do dalszego rozwoju umiejętności może być potrzebny bardziej dogłębny kurs.

Polecane kursy:

 • Podstawowe słownictwo z 6 Minute Vocabulary
 • Przegląd nowości: Jak używać języka z najnowszych wiadomości

8. Future Learn

Future Learn oferuje kilka kursów języka angielskiego dla początkujących, w tym kursy, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu IELTS. Materiały kursu są nowoczesne i dobrze zorganizowane, z mieszanką filmów, quizów, artykułów i cotygodniowych przeglądów, aby śledzić twoje postępy.

Przez pierwsze pięć tygodni kurs jest całkowicie darmowy. Po tym czasie zostaniesz poproszony o uaktualnienie kursu za 59 dolarów, co obejmuje pełny dostęp do kursu oraz certyfikat potwierdzający Twoje postępy w nauce języka angielskiego dla początkujących.

Polecane kursy:

 • Basic English 1: Elementarny
 • Zrozumieć IELTS: Mówienie

9. Perfectly Spoken

Kursy Perfectly Spoken są tworzone przez specjalistów w zakresie egzaminów IELTS i Cambridge English. Dzięki dogłębnej znajomości egzaminów, specjaliści ci wiedzą, co jest potrzebne, aby stworzyć pomocny materiał kursowy dla początkujących Anglików!

Z Perfectly Spoken możesz ćwiczyć swoje umiejętności mówienia dzięki nagranym wcześniej lekcjom wideo. Możesz również sprawdzić swoją wiedzę po każdej lekcji i pobrać ćwiczenia, aby ćwiczyć w wolnym czasie. Materiały do kursu pozwalają ćwiczyć codzienne wyzwania w języku angielskim, takie jak zamawianie w restauracji lub proszenie o informacje podczas podróży.

Polecane kursy:

 • A1 - Podstawowy kurs języka angielskiego online
 • Kurs języka angielskiego na co dzień

10. Kursy ESOL

Kursy ESOL są dość podobne do kursów MOOEC, ponieważ zawierają różne darmowe materiały do nauki każdej umiejętności językowej. Istnieje ogromny wybór list słówek, gier i quizów, które można dopasować do każdego poziomu językowego.

Zawartość kursu jest łatwa w użyciu, a gry typu "dopasuj słowo do obrazka" są bardzo proste (być może zbyt proste dla osób średnio zaawansowanych). Materiał kursu uczy nowego słownictwa charakterystycznego dla określonych sytuacji, takich jak udzielanie informacji osobistych czy zwroty grzecznościowe w języku angielskim.

Polecane kursy:

 • Angielski dla początkujących - łatwe lekcje, gry i quizy
 • Angielski - Słownictwo - Listy słówek, Gry, Arkusze, Lekcje i Ćwiczenia

3 Sposoby, w jakie kurs angielskiego online może przynieść Ci korzyści

To nie jest przesada: kurs angielskiego online może naprawdę zmienić Twoje życie. Nowe możliwości, nowe znajomości i nowe miejsca mogą czekać na Ciebie podczas Twojej podróży z nauką angielskiego. Oto kilka obszarów Twojego życia, które mogą ulec poprawie.

Kariera

Jeśli jesteś ambitną osobą, która chce zrobić karierę, która zaprowadzi Cię w różne miejsca, musisz znać angielski.

Sama znajomość języka angielskiego znacznie znacznie zwiększa dostęp do rynku pracy. Dość często firmy anglojęzyczne wymagają od kandydatów znajomości języka angielskiego na poziomie B2 (poziom podstawowy). Niektóre specjalistyczne stanowiska wymagają jednak jeszcze wyższego poziomu (C1 - C2). Badanie przeprowadzone przez Cambridge English wykazało, że znajomość języka angielskiego jest ważna dla ponad 95% pracodawców w wielu krajach, w których angielski nie jest językiem urzędowym.

Podróże

Bez względu na to, dokąd się udasz, zawsze będziesz mógł polegać na swojej znajomości języka angielskiego. Prawie 20% światowej populacji mówi po angielsku. Znajomość zaledwie kilku słów może pomóc Ci się zadomowić, gdziekolwiek się znajdziesz.

Jeśli wybierasz się w podróż, warto poprawić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim jeszcze przed wyruszeniem w drogę! Dzięki nauce kilku najważniejszych angielskich zwrotów turystycznychbędziesz mieć bezpieczniejsze, bardziej płynne i przyjemniejsze doświadczenia z podróży.

Nauka

Poprawa znajomości języka angielskiego otwiera drzwi do najlepszych szkół i uniwersytetów na świecie. Wiele college'ów i uniwersytetów w USA i Wielkiej Brytanii wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie B2, aby móc studiować. Nie jesteś pewien, jaki jest Twój poziom? Przeczytaj o tym jak sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego.

Kolegia i uniwersytety wymagają podstawowej biegłości w języku angielskim, abyś mógł sprostać wymaganiom związanym ze studiami. Zanim złożysz podanie, musisz zdać egzaminów TOEFL lub IELTS aby udowodnić, że posiadasz kwalifikacje do uczęszczania do jednej z tych szkół.

Przewaga online: 5 korzyści z e-learningu

Nauczanie online znacznie się rozwinęło w ciągu ostatniej dekady. Ale odkąd rozpoczęła się pandemia, odgrywa ono kluczową rolę dla ludzi na całym świecie. Wszyscy dostrzegają niesamowite korzyści płynące z uczestnictwa w kursach online. Oto tylko kilka z nich.

Nauka w swoim czasie

Jeśli już pracujesz lub studiujesz, dodanie tradycyjnego kursu językowego do Twojego napiętego grafiku może być trudne. Na szczęście nauka online jest niezwykle elastyczna.

Badania dowodzą, że poziom naszej energii zmienia się w ciągu dnia. Rano możesz być naprawdę zmotywowany, a tuż po lunchu czuć się zmęczony. Dzięki kursom online możesz uczyć się wtedy, kiedy czujesz się najlepiej.

W zależności od zawartości kursu, możesz ukończyć kurs online w ciągu zaledwie 1 tygodnia! Masz pełną kontrolę nad tym, ile czasu poświęcasz na kurs online i kiedy chcesz się uczyć. Nie powinieneś zmieniać swojego życia, aby dopasować je do kursu. Zamiast tego możesz zmienić kurs tak, aby pasował do Twojego życia.

Nauka z dowolnego miejsca

Kursy online oznaczają, że możesz stworzyć własne środowisko nauki, w którym będziesz czuć się najbardziej produktywnie. Dni podróżowania do centrum kursowego są już prawie za nami!

Jedną z największych korzyści jest to, że możesz rozwijać swoje umiejętności bez wychodzenia z domu. Wyobraź sobie, ile czasu zaoszczędzisz na podróży i organizowaniu się w nieznanym miejscu! Niektórzy jednak decydują się pójść do swojej ulubionej biblioteki lub kawiarni. Jeśli naprawdę chcesz, możesz uczyć się na plaży w Hiszpanii - pomiędzy opalaniem się i pływaniem. Ucz się tam, gdzie czujesz się najlepiej!

Mimo że nie jesteś w klasie, nauka online daje Ci narzędzia, dzięki którym możesz rozmawiać z innymi uczniami, a także z wykładowcami online i twórcami kursów. Możesz nawiązywać kontakty na forach, na stronie internetowej kursu lub w mediach społecznościowych.

Sprawdź swój poziom znajomości języka angielskiego. Rozwiąż ten 5-minutowy test, aby sprawdzić, jak blisko jesteś osiągnięcia swoich celów związanych z nauką języka. Rozpocznij test

Ucz się od ekspertów

Współcześni nauczyciele i profesorowie nie są już ograniczeni do zwykłej klasy. Można się z nimi skontaktować w dowolnym miejscu w sieci!

Wiele kursów oferuje możliwość interakcji z prowadzącymi je wykształconymi ludźmi. Często można to robić w sekcjach komentarzy, na forach i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ponadto nie jesteś już ograniczony godzinami pracy swojego nauczyciela. Dzięki platformom do nauki języków obcych, takim jak Preply, masz możliwość rozmowy jeden na jeden z korepetytorami, którzy mają duże doświadczenie w nauczaniu, w czasie, który Ci odpowiada.

Poza tym, rozmowa z prawdziwą osobą sprawia, że szybciej uczysz się języka. Badania wykazują, że powtarzanie na głos słówek w nowym języku poprawia pamięć. . ekspert - korepetytor języka angielskiego będzie Cię prowadził podczas ćwiczenia umiejętności mówienia, abyś miał pewność, że robisz postępy. Świat online jest pełen wiedzy - teraz nadszedł czas, by z niej skorzystać!

Rozwijaj ważne umiejętności

Koncentracja, zaangażowanie i zarządzanie czasem to bardzo ważne umiejętności życiowe. A to tylko trzy z wielu umiejętności, które można rozwinąć, biorąc udział w kursie online.

Kurs online pozwala na wyznaczanie celów, dotrzymywanie terminów i budowanie rutyny własnego samorozwoju. Musisz poświęcić swój czas i być produktywnym w godzinach wolnych od pracy. Zarządzanie czasem i poświęcenie potrzebne do ukończenia kursu online to cenne i imponujące atuty, zwłaszcza w biznesie.

Pracodawcy doceniają, gdy ktoś wykorzystuje swój cenny czas, by się doskonalić. A kiedy uczysz się przez Internet, szybko zauważysz, że zaczynasz rozwijać umiejętności ważne w miejscu pracy - prosto z własnego salonu.

Korzystaj z bardziej przystępnych cenowo opcji

Kolejną niewątpliwą zaletą kursu online jest niższa cena w porównaniu z tradycyjną szkołą.

Wynika to z faktu, że do prowadzenia kursu online potrzeba znacznie mniej zasobów. Tradycyjna szkoła musi opłacić pracowników i nauczycieli oraz wynająć budynek, co powoduje, że cena jest znacznie wyższa. Ponadto uczniowie będą musieli zapłacić za dojazd do centrum kursowego lub uczelni.

Nie można zawsze zakładać, że skoro kurs jest tańszy, to znaczy, że będzie gorszej jakości. Można znaleźć wiele kursów online z profesjonalnymi, wykwalifikowanymi nauczycielamiprowadzonych przez znane instytucje i firmy. Sprawdzając opinie i informacje o kursie, szybko przekonasz się, czy dany kurs online zasługuje na swoją cenę.

Regularne mówienie jest skuteczniejsze niż kurs!

Wiele z tych kursów oferuje przydatne plany nauki dla początkujących Anglików. Jednak najszybszym sposobem na opanowanie języka angielskiego jest bez wątpienia rozpoczęcie ćwiczenia umiejętności mówienia od razu!

Wielu początkującym wydaje się, że muszą być "gotowi", zanim zaczną mówić po angielsku. Ale to nieprawda. Jeśli uczęszczasz na lekcje 1 na 1 lub lekcje grupowe, możesz zacząć mówić po angielsku już teraz. Już na pierwszej lekcji można nawet przeprowadzić pełną rozmowę. W ciągu zaledwie kilku miesięcy zauważysz znaczne postępy, co będzie niesamowitym uczuciem.

A profesjonalny korepetytor języka angielskiego to ktoś, kto pozwoli Ci regularnie ćwiczyć mówienie, bez presji i obaw przed popełnieniem błędów. Jest to osoba, z którą możesz bezpiecznie rozmawiać po angielsku. Korepetytor zauważy najczęściej popełniane przez Ciebie błędy i prześle Ci materiały do nauki, które pomogą Ci się szybko poprawić!

Niezależnie od tego, czy angielski jest Ci potrzebny do kariery zawodowej, zdania egzaminu, czy do podróżowania, nie czekaj, aż będziesz gotowy, aby zacząć mówić. Rozmawiaj regularnie z materiałami z kursu, a w krótkim czasie osiągniesz poziom od początkującego do średnio zaawansowanego!

Jeśli jesteś już na poziomie wyższym niż początkujący, sprawdź nasz przewodnik po najlepszych kursach angielskiego online dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania.