Jak uczyć się amerykańskiego angielskiego online w 2022 r.

/

Wymowa i bycie zrozumianym są ważne w języku angielskim. Jeśli masz wysoki poziom gramatyczny lub znasz wiele słów, nie zawsze przekłada się to na płynność rozmowy i zrozumienie przez rodzimych użytkowników języka.

Jeśli chcesz nauczyć się amerykańskiego angielskiego, musisz spróbować udoskonalić swój akcent i brzmieć jak rodowity Amerykanin. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak to zrobić.

Najlepszy sposób na naukę amerykańskiego angielskiego

Kluczem do rozwinięcia doskonałego akcentu jest praktyka. Dobrego akcentu nie da się poprawić w odosobnieniu. Twój umiejętności mówienia zależy wyłącznie od komunikacji z innymi ludźmi.

Rozmawianie z native speakerem języka angielskiego jest niezawodnym sposobem na opanowanie wymowy. Jeszcze lepiej, gdy tym mówcą jest profesjonalny nauczyciel, który może udzielić Ci wskazówek i wytknąć błędy. Na stronie Preplymożesz znaleźć nauczyciela który pomoże Ci mówić po angielsku jak Amerykanin. prywatne lekcje dostosowanych do Twoich potrzeb.

4 wskazówki, jak mówić po amerykańsku jak miejscowy

Oprócz korepetycji 1 na 1, jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój akcent. Poniżej podzieliliśmy je na proste kroki.

1. Naucz się używać mowy łączonej

Gdy mówimy, słowa często się łączą. Na przykład końcowy dźwięk jednego słowa może mieć wpływ na początek następnego. Mowa zależna polega na dodawaniu, pomijaniu lub zmienianiu dźwięków na różne sposoby. Brzmienie po amerykańsku nie polega tylko na poprawianiu głosu, aby brzmiał nieco bardziej nosowo lub na nadawaniu mu "szumu".

Istnieją pewne rodzaje mowy wiązanej, których ludzie używają z amerykańskim akcentem. Jednym z nich jest elizja, czyli pominięcie jednego lub więcej dźwięków. Zazwyczaj jeden dźwięk jest zamieniany na podobny lub silniejszy dźwięk znajdujący się obok niego. Na przykład:

  • wywiad - innerview
  • centrum - cenner
  • wanted - wann-ed
  • masło - budder lub bul-er
  • next door - nexdoor
  • najczęstszy - moscommon

Innym typem mowy wiązanej charakterystycznym dla akcentu amerykańskiego jest Asymilacja. Jest to sytuacja, w której dwa dźwięki łączą się ze sobą, tworząc nowy. Na przykład:

  • don't you - doncha
  • won't you - woncha
  • meet you - meetcha
  • did you - didju

2. Poprawna wymowa głoski "r

Twardy dźwięk /r/ jest jednym z najtrudniejszych dźwięków w amerykańskim angielskim. Ale jeśli chcesz mieć północnoamerykański akcent, musisz zacząć wymawiać go poprawnie.

Podczas gdy większość dialektów wymawia "r" jak "ah", w amerykańskim angielskim akcent brzmi jak "arruh", wymawiane prawie bezgłośnie, jak przy wydechu. Kliknij to łącze, aby znaleźć szczegółowe wyjaśnienie jak prawidłowo wymawiać głoskę "r".

Sprawdź nasz Przewodnik po angielskiej wymowie na stronie Learn English Hub, aby poprawić swoją wymowę i brzmieć bardziej jak miejscowy!

Sprawdź swój poziom znajomości języka angielskiego. Rozwiąż ten 5-minutowy test, aby sprawdzić, jak blisko jesteś osiągnięcia swoich celów związanych z nauką języka. Rozpocznij test

3. Po prostu zwolnij

Wielu nierodzimych użytkowników języka próbuje brzmieć jak Amerykanie, mówiąc po angielsku w szybkim tempie, co utrudnia zrozumienie ich przez rodzimych użytkowników języka. Jest to naturalne, zwłaszcza jeśli język ojczysty wymawia się szybko, bez redukcji i pauz. Ale jeśli chcesz mówić po angielsku jak Amerykanin i poprawić swoją wymowęstaraj się oddzielać frazy, podkreślać główne słowa i dodawać pauzy po każdym zdaniu.

4. Zanurz się w kulturze amerykańskiej

Jest to doskonałe podejście, aby uczynić proces uczenia się języka znacznie bardziej efektywny. Zanurzenie się w kulturze jest jednak szczególnie przydatne w nauce północnoamerykańskiego akcentu.

Słuchaj amerykańskich angielskich podcastówoglądaj filmy i programy telewizyjne, takie jak Simpsonowie czy Przyjaciele, i zacznij powtarzać dźwięki, które słyszysz. Oglądanie filmów na Youtube o tym, jak mówić z amerykańskim akcentem to również dobry pomysł.

Czy wiesz, że większość piosenek popowych w Ameryce jest śpiewana z amerykańskim akcentem? Słuchaj amerykańskiej muzyki, śpiewaj razem z nią, a zaczniesz rozumieć specyfikę brzmienia amerykańskiego angielskiego.

Ważną częścią zanurzenia się w kulturze jest rozmowa z rdzennymi mieszkańcami, więc sprawdź stronę z korepetytorami na Preply i wybierz jednego z amerykańskich korepetytorów angielskiego z którymi możesz zacząć ćwiczyć.

Kolejne kroki w nauce amerykańskiego angielskiego

Aby mówić w języku obcym ze specyficznym akcentem, takim jak amerykański angielski, musisz się w nim zanurzyć tak bardzo, jak to tylko możliwe. Słuchaj jak najwięcej amerykańskich mediów i ćwicz to, co słyszysz. W wielu największych programach telewizyjnych i filmach na świecie występuje amerykański akcent, więc znalezienie okazji będzie łatwe.