3 Gry planszowe, które pomogą Ci w nauce języka angielskiego

/

Gry planszowe to jeden z popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. Dotyczy to nie tylko Wielkiej Brytanii, ale także wielu innych krajów, zwłaszcza w zimną, deszczową pogodę.

Granie w gry planszowe to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Mogą one również pomóc w doskonaleniu języka angielskiego, jeśli wybierze się te właściwe.

Dlatego teraz zwrócę Twoją uwagę na trzy gry planszowe, które mogą pomóc Ci w doskonaleniu języka angielskiego.

  • Scrabble

Gdzie bylibyśmy bez Scrabble, gry znanej na całym świecie?

Ta klasyczna gra, stworzona w 1938 r. przez Amerykanina Alfreda Buttsa, powstała na bazie wcześniejszej gry, którą wymyślił pod nazwą Lexico. Zgodnie z zasadami, gracze otrzymują wybrane płytki z literami, które następnie wykorzystują do układania słów w stylu krzyżówki.

Jeśli niektórzy gracze nie znają języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, można skorzystać ze słownika, a punktacja nie jest konieczna.

Gra Scrabble jest używana na całym świecie jako skuteczna metoda nauczania języka angielskiego, ponieważ zawiera ponad 260 000 oficjalnych słów, na co zezwalają zasady Brytyjskiej Ligi Scrabble.

Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach gra w Scrabble jest traktowana bardzo poważnie. Brytyjscy gracze Brytyjscy gracze mają nawet własną organizację - Stowarzyszenie Brytyjskich Graczy w Scrabble (The Association of British Scrabble Players), która organizuje turnieje w całym kraju.

Scrabble, oryginalna i najlepsza gra w swoim rodzaju, jest nadal najlepiej sprzedającą się grą planszową w Wielkiej Brytanii, a także świetnym sposobem na wzbogacić swoje angielskie słownictwo.

  • Boggle

Scrabble może być królem w świecie gier słownych, ale Boggle bez wątpienia zajmuje drugie miejsce; to zabawna i wciągająca gra. Ta przenośna gra planszowa, opracowana przez Allana Turoffa, jest bardzo łatwa do nauczenia.

Wprowadzona na rynek w 1972 r., Boggle wykorzystuje standardową tacę (4 × 4 lub 5 × 5) i litery, a gracze próbują znaleźć słowa z kolejno sąsiadujących liter.

Słowa można układać po przekątnej, w pionie i w poziomie. Każde słowo musi składać się z co najmniej trzech liter. Nie można pisać nazw własnych, skrótów, przyimków ani spójników.

Boggle to świetna gra, w którą można grać podczas podróżując pociągiem lub samolotem. Jeśli chcesz ćwiczyć swój angielski bez formalności związanych z tradycyjnym nauczaniem, gra Boggle jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

  • Balderdash

Balderdash to stosunkowo nowa gra, która dopiero niedawno weszła do panteonu klasycznych gier słownych. Jest to jednak coś więcej niż tylko gra słowna. Wygrana zależy od Twoich umiejętności blefowania.

Po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku i została oparta na innej grze planszowej o nazwie Fictionary.

[subscription_form]

Zgodnie z zasadami, gracz losuje kartę z pola "definicja" i rzuca kostką, aby zdecydować, które słowa z listy mogą zostać użyte.

Gracz otrzymuje słowo, którego znaczenie jest niejasne. Po kolei każdy z graczy musi stworzyć fałszywą definicję tego słowa w nadziei, że inni gracze wybiorą ją jako właściwą.

W trakcie gry nauczyciel musi pełnić rolę moderatora i poprawiać błędy gramatyczne w fikcyjnych definicjach, a także zapisywać prawidłowe definicje na kartkach identycznych z tymi, których używają gracze.

Gra Balderdash jest przeznaczona raczej dla osób z zaawansowanym poziomem znajomości języka angielskiego.

W 1993 r. wprowadzono trudniejszą wersję gry o nazwie Beyond Balderdash.

Jeśli naprawdę chcesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, to jest to wersja dla Ciebie.

W Beyond Balderdash znajdziesz dużą liczbę rzadko używanych słów i trudnych skrótów. I będziesz musiał spróbować poprawnie zdefiniować te słowa.

Gra Beyond Balderdash daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy nawet najbardziej utalentowanym mistrzom słowa.

Powodzenia! Miłej nauki języka angielskiego!